G7: ORMUSKI MOREUZ MORA BITI OTVOREN

14:20

PARIZ – Ministri finansija Grupe sedam (G7) ponovili su da je imperativ da se ponovo otvori Ormuski moreuz i da je važno da se pitanje neuravnoteženosti uvoza i izvoza rješava na globalnom nivou.

Ministri su u zajedničkoj izjavi potvrdili da su posvećeni multilateralnoj saradnji u pronalaženju rješenja za rizik po globalnu ekonomiju.

Ministri iz Kanade, Francuske, Njemačke, Italije, Japana, Velike Britanije i SAD naveli su da ostaju posvećeni stabilnom energetskom tržištu i pozvali sve zemlje da izbjegavaju proizvoljna ograničenja izvoza, prenosi Srna. (Foto Magnific)