POČINJE EKONOMSKI FORUM U SANKT PETERBURGU, PRISUSTVOVAĆE I DELEGACIJA RS

12:23

SANKT PETERBURG – Delegacija Republike Srpske prisustvovaće Međunarodnom ekonomskom forumu u Sankt Peterburgu koji počinje sutra, a tema ovogodišnjeg foruma je “Pragmatičan dijalog: put ka stabilnoj budućnosti”.

Delegaciju Republike Srpske činiće predsjednik SNSD-a Milorad Dodik, ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske Radenko Bubić i zamjenik ministra za evropske integracije i međunarodnu saradnju Republike Srpske Nemanja Kovačević.

Planirano je da delegacija Republike Srpske u Sankt Peterburgu održi sastanak sa guvernerom Aleksandrom Beglovim, na kojem će Beglovu biti uručen Oreden zastave Republike Srpske sa zlatnim vijencem.

Sastanak je planiran 4. juna u 17.40 časova, odnosno 16.40 časova po srednjoevropskom vremenu.

Istog dana, u 13.30 časova, delegacija Srpske sastaće se i sa šefom Republike Tatarstan Rustamom Minihanovim.

Planirano je da delegacija Srpske prisustvuje i sastanku kopredsjedavajućih Komisije za trgovinu i ekonomsku saradnju između BiH i Ruske Federacije Staše Košarca i Antona Šalajeva.

Sastanak kopredsjedavajućih Komisije, planiran je u 12.00 časova, po moskovskom vremenu, a prisustvovaće i direktor Kancelarije za veterinarstvo BiH Saša Bošković i direktor Uprave BiH za zaštitu zdravlja bilja Predrag Jović.

Međunarodni ekonomski forum u Sankt Peterburgu trajaće do 6. juna, a plenarna sjednica na kojoj će se obratiti predsjednik Ruske Federacije Vladimir Putin, zakazana je za 5. jun, piše Srna. (Foto Srna)